Gelinlik Randevusuna Giderken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Gelinlik provası esnasında bir gelinin uyması gereken bazı gereklilikler vardır. Bu gereklilikler neredeyse çoğu moda evinin ortak uygulamasıdır. Gelinlik almak için ziyaret edilen moda evleri, alışveriş merkezlerine gidip alışveriş yapmaktan biraz farklıdır. Gelinlik randevusu için akılda tutulması gereken bazı nezaket kuralları vardır.

Kalabalık Gitmeyin

Gelinlik randevusuna giderken tüm yakın arkadaşlarınızı, aile üyelerinizi ve akrabalarınızı davet etmek zorunda hissetmeyin. Gelinlik randevusuna giderken yanınızda bulunacak olan grup mümkünse üç kişiden fazla olmasın. Anneniz, varsa kız kardeşiniz veya yakın bir arkadaşınız, müstakbel kayınvalideniz ile bu grubu sınırlandırın. Davet etmediğiniz için size kırılanlar olursa onlara kibarca, moda evinin kurallarının bu şekilde olduğunu söyleyebilirsiniz. Dilerseniz bir sonraki gelinlik randevusuna giderken farklı üç kişiden oluşan bir destek grubu oluşturabilirsiniz. Böylece tercihlerinizi yaparken sizin de kafanız daha az karışmış olur.

Covid-19 salgını nedeniyle gelin adaylarımızın yanında yalnızca BİR yakınını kabul etmekteyiz !

Randevuya Zamanında Gidin

En önemli nezaket kuralı elbette gelinlik randevunuza zamanında gitmektir. Geç kalırsanız o gün randevunuz iptal olabilir ve başka bir güne ertelenebilir. Moda eviniz uygunsa randevunuzu uzatabilir fakat gün içinde diğer gelin adaylarının randevularının da olduğunu unutmayın. Bu durum bütün gün randevuların bitmesini beklemenize sebep olabilir. Gelinlik randevunuzu aceleye getirmemek ve içinize sinen bir gelinlik randevusu geçirmek için gelinlik randevunuza zamanında gitmeye özen gösterin.

Bütçenizi Açıkça Dile Getirin

İlk görüşme randevunuza gittiğinizde gelinliğe ayıracağınız ortalama bütçeyi açıkça söyleyin. Moda evi stilistleri de bu sayede sizin bütçenize en uygun gelinlik modellerini size gösterebilirler. Aksi durumda bütçeniz dışında bir gelinlik beğendiğinizde aklınızda kalsın istemezsiniz.

Gelinlikleri Dikkatli Deneyin

Henüz aklınızda bir gelinlik modeli yoksa veya özel gelinlik diktirmeye vaktiniz yoksa moda evindeki hazır gelinliklerden de tercih edebilirsiniz. Bu durumda dilediğiniz gibi tüm gelinlik modellerini deneyebilirsiniz. Fakat sizden sonra başka gelinler de bu gelinlikleri deneyecekleri için gelinlikleri denerken dantel, tül ve boncuk işlemelerine zarar vermemek için özen göstermelisiniz. Stilistiniz elbette giyinmenize ve soyunmanıza yardımcı olacaktır. Ancak raflardaki gelinliklere de göz atıyorsanız nazik olunuz.

Makyaj Yapmayın

Gelinlik randevusuna giderken yüzünüze süreceğiniz fondöten, gelinlikleri giyip çıkarırken leke yapacaktır ve bu lekeleri çıkarmak oldukça zor olacaktır. Bu nedenle gelinlik randevusuna giderken makyaj yapmamaya veya fondötensiz hafif bir makyaj yapmaya özen gösterin. Gelinlik randevusuna giderken tüm hijyen kurallarına uymanız özellikle Covid-19 salgını döneminde de oldukça önem taşıyor.

Erken Yemek Yemeyi Unutmayın

Gelinlik randevusuna giderken regl döneminde olmamanız, şişkinlik yaşamıyor olmanız ve yeni yemek yememiş olmanız önemli bir faktör. Gelinlik randevusuna giderken en az 2 saat öncesinde yemek yemiş ve sindirmiş olmalısınız. Bu sayede vücudunuzda herhangi bir şişkinlik ve ödem olmayacağından denediğiniz gelinlikler gözünüze çok daha güzel görünecektir.

Rahat Kıyafetler Giyin

Gelinlik randevusuna giderken üst üste giyinmemeye ve oldukça az kıyafet giymeye özen gösterin. Hem giyinip soyunurken sizin için kolaylık olacaktır hem de zaten kısıtlı olan randevu saatinizi çok daha verimli değerlendirmiş olacaksınız. Gelinlik randevunuza giderken, düğününüzde giymeyi düşündüğünüz iç çamaşırını giyerseniz düğün günü gelinliğinizin nasıl duracağını da görmüş olursunuz. Sonraki randevulara giderken de aynı iç çamaşırı ile gitmeye özen göstermelisiniz. Aynı zamanda düğün ayakkabınızı da gelinlik randevularına götürmeyi unutmayın.

Telefonunuzu Kaldırın

Denediğiniz gelinliklerin görsellerini soyunma odasında yakın arkadaşlarınıza mesaj göndererek fikir almak isteyebilirsiniz. Fakat bu kafanızı karıştırmaktan başka bir işe yaramayacaktır. Size fikir vermesi için stilistinize güvenmelisiniz. Gelinlik hakkındaki tüm fikir ve isteklerinizi stilistiniz ile paylaşarak aklınızdaki gelinliği diktirmelisiniz. Aynı zamanda çoğu moda evi sipariş oluşturmadan önce fotoğraf çekimine izin vermemektedir. Bu sebeple denediğiniz gelinliklerin fotoğrafını çekmeden önce moda evi politikalarını öğrenmeyi ihmal etmemelisiniz.

Fikrinizi Dile Getirmekten Çekinmeyin

Eğer aklınızda bir gelinlik modeli yoksa stilistiniz saç ve ten renginize, vücut tipinize uygun olarak sizin için gelinlik modelleri seçecektir. Stilistinizin seçtiği modelleri beğenmediyseniz bunu dile getirmekten asla çekinmeyin. Bu gibi durumlarda kendinizi o gelinliği satın almak zorunda hissetmemelisiniz. Kataloglardan, internetten ve mağazadaki diğer gelinlik modellerinden yararlanarak, hayalinizdeki gelinliği oluşturana kadar stilistiniz ile fikir alışverişi yapmaya devam edin. Eğer o gün içinize sinen bir model bulamadıysanız kendinizi zorlamayın ve başka bir gün için tekrar randevu talep edin.

Covid-19 kuralları gereğince moda evimize maskesiz ziyaretçi kabul etmemekteyiz.Gelinlik randevunuza gelirken koruyucu maskeniz ile gelmeyi unutmayın !

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonBizi Ara
× Kolay Randevu!