Düğün Çiçeğiniz Sembolik Olarak Ne Anlama Geliyor ?

Düğün çiçeklerinizi seçmek  her zaman en zor olan kısımdır, ancak her bir çiçeğin gerçekte ne anlama geldiğini bilirseniz kararınızı vermek biraz daha kolay olabilir. Manolyanın “doğa sevgisi” anlamına geldiğini ve stephanotis’in “evlilik mutluluğu” anlamına geldiğini biliyor muydunuz? Öyleyse hayatınızın en özel günü olan düğün merasiminiz için, sizi en iyi temsil edecek çiçeği bulmaya başlayalım.

KARANFİL

Karanfil denince akla sıklıkla kırmızı renkli olanlar gelir. Fakat her renk karanfil aslında farklı bir şeyi sembolize eder. Pembe karanfiller cesareti, kırmızı karanfiller sevgiyi, beyaz karanfiller ise yeteneği ifade eder. Ayrıca her mevsim bulunurlar ve diğer çiçeklere göre de oldukça uygun fiyatlıdırlar.

FREZYA

Frezyaların tıpkı bahar aylarını andıran taze, meyvemsi bir kokusu vardır ve bebek nefesi çiçeği gibi “masumiyeti” temsil ederler. El buketiniz için şık ve gösterişli olacaklardır. Fakat kokuları yemek menünüzün önüne geçeceği için masalarda kullanmaktan kaçınmanızı tavsiye ederiz.

BEBEK NEFESİ

Tıpkı masumiyetin en güzel simgesi olan bembeyaz gelinliğiniz gibi, Bebek Nefesi çiçekleri de masumiyeti temsil ediyorlar. Bebek nefesleri her mevsim ucuz ve her daim sevimli görünen muhteşem çiçeklerdir. Kır düğünü yapacaksanız düğününüzün baş rolü Bebek Nefesleri olmalıdır.

LALE

Her zaman popüler olan ihtişamlı laleler, sevginin ve tutkunun temsilcileridir. Hayatınızın en görkemli ve romantik günü için oldukça uygun bir çiçektir. Sayısız renkte lale seçeneğiniz var. Üstelik pastel tonlarda olmaları kesinlikle düğününüz için en otantik seçim olacaktır.

AYÇİÇEĞİ

Ayçiçekleri, mitolojideki ‘sana tapıyorum’ anlamına gelir. Her gün güneşin doğuşuyla çiçek açar ve göğe yükselir güneşi takip ederler bu da mitolojideki anlamını ifade eder. Gün batımı ile birlikte kapanmaları da sadakati sembolize ettiklerini gösterir. Hem muhteşem renkleri hem de sembolize ettikleri anlamları düğününüze son derece rustik bir hava verecektir.

STEPHANOTIS

Stephanotis düğün gününüzü tam anlamıyla ifade eden bir çiçek olacak. “Evlilik mutluluğu” anlamına gelen Stephanotis, muhteşem kokuları ile düğününüze gelenlere harika bir karşılama sunacak.

ŞAKAYIK

Şakayıklar, romantik düğün gününüz için en özel duygu olan sevgiyi sembolize eder. Aynı zamanda mutluluk ve hırs anlamına da gelir. Ailesini onurlandıranları ve hanedanlığı da temsil ettiği bilinmektedir. Son derece estetik ve zarif bir görünüme sahip olan Şakayık çiçekleri, bahar düğününüzü süsleyecek en güzel detay olacaktır.

ANEMON

Anemon çiçekleri, geleceği ve gelecekten olan beklentileri temsil eder. Aynı zamanda iyi şans getirdiği ve kötü enerjiden koruduğu da bilinmektedir. İlkbahar mevsiminde ve sonbaharın sonlarına doğru kullanmaya elverişlidir. Kokusuz oldukları için de hem el buketinizde hem de masa süslemenizde kullanabilirsiniz.

CALLA LİLY – GALA ÇİÇEĞİ (GELİN ÇİÇEĞİ)

Calla Lily yani calla zambakları “muhteşem güzelliği” temsil ederler. Gelin Çiçeği olarak da adlandırılan bu çiçek ilkbahar ve yaz düğünleri için mükemmel ve mevsimseldir. Zarafetli duruşları ile düğününüzün en şık eşlikçisi olacaklardır.

KASIMPATI (KRİZANTEM)

Kasımpatı çiçeğinin bir dalında birden fazla çiçek bulunur. Bu sebeple Krizantemler zenginlik, bolluk ve hakikati temsil ederler. Özellikle kış düğününüz için hem uygun fiyatlı hem de anlamlı bir çiçek arıyorsanız Kasımpatılar size seve seve eşlik edeceklerdir.

DALYA (YILDIZ ÇİÇEĞİ)

Dahlia çiçeği sonsuza dek sürecek bağlılığın sembolüdür. Anlamları dolayısıyla düğünler için en mükemmel çiçeklerin başında gelir. Görünüşleri oldukça gür ve ihtişamlıdır. Aynı zamanda yıldıza da benzerler. Yaz sonu ve sonbahar başı düğünleri için oldukça uygundur. Terazi burçlarının çiçeği olarak da geçmektedir.

ORKİDE

Orkideler bilindiği üzere güzelliğin sembolüdür. Aynı zamanda sevgi, incelik, bereket gibi anlamlara da gelmektedir. Saflığı ve sevginin özünü ifade eden beyaz renkli orkide çiçekleri, düğününüz için şık bir tercih olacaktır. Üstelik fiyatlarının biraz yüksek olmasından dolayı da zenginliğin göstergesi olan bir çiçektir. Orkideler, hem buketiniz hem de masa ve mekan süslemeniz için son derece gösterişli ve zarif bir seçenektir.

VADİDEKİ ZAMBAK

Geleneksel evlilik çiçeği kabul edilen Vadideki zambak, taze ve mutluluk veren bir bahar kokusuna sahiptir. Yeni bir hayata adım attığınız en özel gününüzde Vadideki Zambak çiçekleri mutluluğunuzu simgeleyecek en zarif çiçeklerden biri olacaktır.

PAPATYA

Bahar aylarının vazgeçilmezi olan, tazecik kokan ve masum bir görüntüye sahip olan papatyalar hisleri paylaşmak anlamına gelir. Belki papatyalar düğün gününüz için size sıradan görünebilirler fakat anlamları oldukça derindir. Özellikle el buketinizde ve saç aksesuarlarınızda kır düğününüzün tamamlayıcısı olacaktır.

NERGİS

Bahar aylarının en nadide çiçeklerinden olan Nergisler, ferahlık,mutluluk ve nezaketi temsil ederler. Düğününüze gelen davetlilerinizi mükemmel kokusuyla mest edecek olan Nergis çiçekleri bahar sezonunda da oldukça ucuzdur.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonBizi Ara
× Kolay Randevu!